ODC verliest onterecht in Kaatsheuvel
Op bezoek bij DESK ging ODC met 3-2 onderuit. De nederlaag kwam hard aan, want op basis van het wedstrijdbeeld had er voor de tricolores veel meer ingezeten. DESK toonde zich echter zakelijker in de afronding en hield de punten in Kaatsheuvel. Sjoerd van Lokven en Julian Aretz namen de Boxtelse doelpunten voor hun rekening.
De wedstrijd werd op zaterdag gespeeld, omdat DESK een zaterdagvereniging is. Voor ODC was het de enige zaterdagwedstrijd van dit seizoen. Bovendien was het duel een weerzien na ruim veertig jaar. In het seizoen 1984/1985 troffen beide ploegen elkaar voor het laatst in competitieverband. ODC speelde toen in de hoofdklasse, maar verloor beide ontmoetingen: thuis werd het 0-4 en in het Efteling-dorp ging de Boxtelse ploeg met 7-2 onderuit. Eric Pijnenburg en Peter Voets scoorden destijds voor ODC.
De bezoekers begonnen het duel het meest voortvarend. Tijn Trommelen legde de bal terug op Bram Verhoeven, die zijn poging echter hoog over zag gaan. Daarna bleef het enige tijd rustig, totdat Mees van der Pennen in de negentiende minuut namens DESK over kopte uit een hoekschop. Het spel golfde vervolgens op en neer. Sander Swinkels stuurde Verhoeven weg, maar diens schot werd geblokt. Aan de andere kant moest doelman Merijn Verhoeven handelend optreden bij een poging van Mees Weeland. Halverwege de eerste helft kreeg ODC opnieuw kansen. Aanvoerder Sjoerd van Lokven probeerde het vanuit een liggende positie, maar doelman Marc Schoenmaker bracht redding. Uit de daaropvolgende hoekschop leek Julian Aretz alsnog raak te koppen, maar zijn inzet werd van de lijn gehaald. DESK bleef daardoor overeind en sloeg vijf minuten later zelf toe. Martijn Schijvens bracht de thuisploeg vanuit het niets op 1-0. ODC liet zich niet uit het veld slaan en ging meteen op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam vlak voor rust, nadat Anir Mairouche binnen het strafschopgebied werd gehaakt. Van Lokven bleef koel vanaf de stip en zette de 1-1 op het scorebord. Voor de aanvoerder was het bovendien een mijlpaal: het was zijn honderdste competitietreffer voor ODC.
Na de hervatting nam ODC het initiatief stevig in handen. Bij een hoekschop kon een inzet van Van Lokven maar ternauwernood uit het doel worden gekopt. Ook Dirk van der Struijk, Teun Timmermans en Trommelen kregen mogelijkheden om de bezoekers op voorsprong te zetten. Telkens stond een verdediger van DESK echter op de juiste plaats om redding te brengen. Juist op het moment dat ODC de druk opvoerde, sloeg DESK opnieuw toe. In de 62e minuut bracht Joris Verschut de thuisploeg tegen de verhouding in op 2-1. De Boxtelaren schakelden daarop nog een tandje bij. Swinkels kreeg een uitstekende kans op de gelijkmaker, maar zag zijn inzet worden gestopt door Schoenmaker. Even later raakte Van Lokven de lat en ook in de rebound wist Swinkels de DESK-doelman niet te passeren. Omdat ODC steeds meer risico nam, kreeg DESK in de omschakeling ruimte. Daarvan profiteerde Kaya van Wanrooij in de 87e minuut: hij maakte er 3-1 van. Toch gaf ODC zich niet gewonnen. Aretz scoorde direct daarna de aansluitingstreffer, waardoor de spanning terugkeerde. In de resterende minuten lukte het de bezoekers echter niet meer om ook de derde Boxtelse treffer te maken.
Zo leed ODC voor de tweede keer dit seizoen een nederlaag. In het Boxtelse kamp overheerste na afloop de teleurstelling, want gezien de kansen en het spelbeeld had de ploeg van trainer Stephan Hesemans minstens een punt verdiend. De eerstvolgende wedstrijd van ODC staat gepland voor zondag 25 oktober. De ploeg gaat dan in Oisterwijk op bezoek bij Trinitas.
Auteur: Sjef Engelbart