Op de middenstip! – Walter van der Linden

‘Vrijwilligers zijn de smeerolie van onze vereniging. Het zijn stuk voor stuk mensen die schouderklopjes verdienen en die we op schilden willen dragen.’ Walter van der Linden (56) is nu ruim twaalf maanden voorzitter van ODC en geniet van zijn bestuursfunctie. ‘Ik ben in een gespreid bedje gestapt’, zegt de oud-doelman die ooit driemaal moest buigen voor Romário de Souza Faria.

Iets meer dan een jaar geleden keerde Walter terug op het oude voetbalnest. In de jaren tachtig van de vorige eeuw was hij vier seizoenen de betrouwbare sluitpost van ODC 1. Een decennium later gaf hij jarenlang training aan zijn getalenteerde opvolgers, onder wie Rogier van Raamsdonk, Marc Paashuis, Oscar Eltink en Daan Waleson. ‘Nu combineer ik sport en leidinggeven, iets wat ik ook leuk vind.’

WAARDEN EN NORMEN

De opvolger van Ton Jonkers beschrijft ODC als een club waar waarden en normen hoog in het vaandel staan. ‘Het bestuur bestaat uit competente mensen die ervoor zorgen dat de clubcultuur bewaakt wordt. Natuurlijk is er ook hier wel eens akkefietje, maar in wezen is ODC een rustige club waar iedereen zich thuis voelt.’

Walter is blij dat ODC zoveel vrijwilligers heeft die zich belangeloos inzetten voor de club. ‘We kunnen altijd meer handjes gebruiken’, zegt de voorzitter. ‘Ik onderstreep dat vrijwilligerswerk geen dag- of weektaak hoeft te zijn. Als je elke week alleen de cornervlaggen op de juiste plek wilt zetten, is dat ook goed. We hechten veel waarde aan de inzet van vrijwilligers. Daarom hebben we een zelfs portefeuille voor vrijwilligerszaken binnen ons bestuur. Niek Smulders vult die prima in.’

JAN VAN BEVEREN

Walters actieve voetballoopbaan begon bij LSV in Lennisheuvel, het dorp waar hij opgroeide en nog altijd woont. Al op jonge leeftijd werd hij bij de geel-blauwen tot keeper gebombardeerd. ‘Ga jij maar in de goal staan, lange!’, kreeg hij regelmatig te horen. ‘Ik hield van het keepersvak’, blikt de voorzitter terug. ‘Jan van Beveren van PSV was mijn grote voorbeeld. Een atletische doelman die je niet vaak op foutjes kon betrappen.’

In 1985 verruilde Walter het eerste elftal van LSV voor het strafschopgebied in sportpark Molenwijk. Frits Vortman was eerste doelman in ODC 1, maar raakte geblesseerd. ‘ODC was die zomer gedegradeerd uit de hoofdklasse. Ik heb vier seizoenen in het eerste gestaan en ben toen naar hoofdklasser DESK in Kaatsheuvel gegaan. Daar stond mijn oud-trainer Martien Pennings aan het roer. Toen Martien naar Geldrop ging, ben ik hem gevolgd. Ik speelde er vijf seizoenen in de hoofdklasse.’

ROMÁRIO

Als sluitpost van Geldrop speelde Walter driemaal vriendschappelijk tegen PSV. De oefenduels werd steevast gewonnen door de Eindhovenaren, die destijds getraind werden door Bobby Robson. ‘Ik ben best trots dat ik tegen Romário heb gespeeld, al moest ik wel drie keer vissen’, grinnikt hij. ‘Op De Herdgang verloren we met 7-1 en scoorde Romário drie keer, waarvan tweemaal uit een penalty.’ Een beter resultaat boekte hij met Geldrop tegen het SC Heerenveen van Fritz Korbach. De Friezen kregen in de KNVB-bekercompetitie met 3-2 klop.

STABIELE TWEEDEKLASSER

Na zijn actieve voetbalcarrière was Walter onder meer trainer van SVSSS in Udenhout en keeperstrainer bij ODC en Schijndel. ‘Vorig jaar kwam ODC weer in beeld toen ik werd gepolst voor het voorzitterschap.’ Na enkele gesprekken met het bestuur besloot hij enthousiast ja te zeggen. ‘Waarom? Ik houd van deze club en wil graag iets betekenen voor mensen die met plezier willen voetballen. Dat kan bij ODC.’

Het clubbestuur heeft een aantal ambities geformuleerd. Zo staat vast dat kantine De Boemerang gerenoveerd moet worden. ODC wil ook een stabiele tweedeklasser worden. ‘Die ambitie durven we gerust uit te spreken. Om daar te komen, moet je in de jeugdopleiding beginnen. De eerste vruchten van ons beleid plukken we nu al. Ga maar eens kijken bij de wedstrijden van JO17-1 en JO19-1. Dat zijn elftallen met veel toptalenten die we lange tijd aan ODC willen binden.’

OP DE MIDDENSTIP!

Dit was de laatste aflevering van de rubriek ‘Op de middenstip!’ in 2019. Tot volgend jaar! Clubleden die een actieve ODC-vrijwilliger willen voordragen voor een interview in deze serie, sturen een e-mail voorzien van contactgegevens naar vrijwilligers@odcvoetbal.nl. Redacteuren Linda van de Wiel of Marc Cleutjens nemen vervolgens contact op met de vrijwilliger. (Tekst en foto: Marc Cleutjens).Walter van der Linden

Auteur: Marc Cleutjens